• Home
  • Rôzne
  • Efektný, sladučký, ovocný pohár-Exkluzív
0 0
Efektný, sladučký, ovocný pohár-Exkluzív

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingrendiencie

500 g Ovocie
3 pl Kryštálový cukor
2 ks Želé
250 ml Kyslá smotana
1 pl Práškový cukor
250 ml Šľahačková smotana
150 g Biely jogurt
1 ks Vanilkový cukor
4 ks Želatína
na ozdobu Ovocie

Efektný, sladučký, ovocný pohár-Exkluzív

Kuchyňa:
  • Ľahké

Ingrendiencie

Popis

Zdieľať

Ovocný pohár so šťavnatým ovocím, ulahodí nielen očiam, ale i chuťovým pohárikom. Dezert ako od profesionála, zvládne doma každá šikovná gazdinka.

(Visited 858 times, 1 visits today)

Postup receptu

1
Hotovo

Ovocie čerstvé, alebo mrazené zalejeme cca 100ml vody, pridáme cca 3PL cukru, záleží od ovocia či je kyslé a krátko povaríme. Cez gázu, sitko ..... prepasírujeme rozvarené ovocie. Cca 50ml, šťavy si môžeme odložiť na zafarbenie smotanovej náplne.

2
Hotovo

Odmeriame si objem ovocnej šťavy (kompótovej šťavy), ak sa nám zdá hustá, alebo je jej málo, môžete pridať vodu a podľa objemu, alebo od oka, zahustíme, jedným, alebo dvoma sáčkami želé, alebo želatiny červenej alebo bezfarebnej, pripravenými podľa návodu na obale.

3
Hotovo

Horúce želé nalejeme opatrne do pohárov, ktoré sme si na šikmo rozložili do formy na muffiny, alebo inej nádoby. Do ešte horúceho želé v pohároch môžeme vložiť plátky jahôd, alebo iné čerstvé ovocie. Necháme stuhnúť.

4
Hotovo

Kyslú smotanu som zľahka vymiešala s 1Pl práškového cukru a odloženou ovocnou šťavou. Môžeme zahustiť dvoma plátkami želatíny. Ovocno smotanovou náplň opatrne naplníme poháre so stuhnutým želé, už v zvislej polohe, tak aby nám ostalo miesto na šľahačkovú vrstvu. Uložíme do chladničky.

5
Hotovo

Šľahačkovú smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom, pridáme biely jogurt a pridáme dva plátky želatíny pripravenej podľa návodu na obale. Postačí vám aj samotná šľahačka bez želatíny, len jej potrebujete viac.
Poháre ozdobíme podľa fantázie a necháme aspoň dve hodiny stuhnúť v chladničke.

Lydia

Predošlý
Kokosovo-ananásová dobrota.
Ďalší
Úžasné rezy so šľahačkou.
Predošlý
Kokosovo-ananásová dobrota.
Ďalší
Úžasné rezy so šľahačkou.