0 0
Banániky s lahodným krémom a čokoládou.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingrendiencie

CESTO
40 g Maslo
75 g Hladká múka
125 ml Voda
2 ks Vajcia
PLNKA
500 ml Mlieko
6 ks Žĺtko
150 g Trstinový cukor
50 g Kukuričný škrob
2 čl Vanilková esencia
POLEVA
30 g Maslo
60 ml Voda
100 g Čokoláda na varenie

Banániky s lahodným krémom a čokoládou.

Kuchyňa:
  • Stredné

Ingrendiencie

  • CESTO

  • PLNKA

  • POLEVA

Popis

Zdieľať

Jemné a vláčne banániky s čokoládovou polevou. Z odpaľovaného cesta môžete okrem banánikov pripraviť napríklad aj venčeky alebo mini veterníčky. Ako plnku skúste karamelové kondenzované mlieko premiešané s mascarpone alebo s tvarohom.

(Visited 804 times, 1 visits today)

Postup receptu

1
Hotovo

Na plnku privedieme do varu mlieko. V mise vyšľaháme žĺtky, cukor, škrobovú múčku a vanilkový extrakt dopenista. Veľmi postupne prilievame a hneď zašľahaváme aj horúce mlieko. Zmes potom nalejeme do čistého hrnca a na miernom ohni za stáleho miešania povaríme do zhustnutia. Krém preložíme do misy, prekryjeme fóliou a necháme za občasného premiešania vychladnúť. Potom odložíme do chladničky.

2
Hotovo

Medzitým rúru vyhrejeme na 180 °C a dva plechy vyložíme papierom na pečenie.

3
Hotovo

Na cesto dáme do hrnca maslo, vodu, privedieme do varu a keď je maslo rozpustené, naraz vsypeme múku a miešame (odpaľujeme), kým sa nevytvorí guľa lesklého a hladkého cesta. Zložíme z ohňa, preložíme do misy a necháme krátko chladnúť. Potom po jednom dobre zašľaháme vajcia.

4
Hotovo

Cesto preložíme do zdobiaceho vrecka s guľatou špičkou a na plechy nastriekame 20 asi 7 cm dlhých banánikov. Ponecháme asi 5 cm odstupy. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 25 minút alebo kým nie sú zlatisté. Preložíme vychladnúť na mriežku.

5
Hotovo

Na polevu zmiešame maslo s vodou a zohrejeme, pridáme čokoládu a za stáleho miešania necháme rozpustiť. Odstavíme a ďalej miešame, kým poleva nie je lesklá a nezačne hustnúť.

6
Hotovo

Banániky prekrojíme, na vrchné polovičky rozdelíme čokoládovú polevu a necháme stuhnúť. Spodné polovice naplníme krémom až tesne pred podávaním, prikryjeme vrškami s čokoládou a servírujeme.

Lydia

Predošlý
Citrónový dresing s tymianom.
Ďalší
Výdatné kura na grécky spôsob.
Predošlý
Citrónový dresing s tymianom.
Ďalší
Výdatné kura na grécky spôsob.