Popis
Hriankovač odložte nabok! Na úvod si jednu vec vysvetlime. Samozrejme, že klasická hrianka existuje v dvoch variantoch, a to olejová (resp. Opečená na tuku na panvici), alebo suchá (opečená v hriankovači). Na tentokrát však druhú variantu vynecháme, tuk obsiahnutý v hriankach totiž nepredstavuje iba chuťový bonus.
Hrianky? Všetci ich milujeme! Čo Vás napadne, keď sa povie hrianka? Určite vás napadne „jedlo chudobných“, čiže hrianka potretá strúčikom cesnaku alebo (česť výnimkám) si predstaví v prvej chvíli buď „jedlo chudobných“ teda samotnej hrianky potreté strúčikom cesnaku, alebo chutnú prílohu tataráku Hrianky však môžete pripraviť aj v podobe, ktorá sa zaručene stane vítaným doplnkom vašich „po-večených“ stavov. Skvelá chuť je však zaručená vždy.
Hrianka naprieč Európou:
S názvom „Temešvári rostéos“ (čítaj „Temešvári roštéoš“) sme sa prvýkrát stretli iba nedávno. Pochádza z maďarsko-rumunského pomedzia. Určite Vám zachutí, aj keď si na jeho pálivo-štipľavú chuť budete musieť najprv zvyknúť.
Lepšie ako rôsol z uhoriek, ale ..
Jedno varovanie: hrianky v podobe „Temešvári rostéos“ pôsobia na vaše trávenie a pomáhajú pri tráviacich ťažkostiach a to aj v prípade keď ste sa prejedli alebo ste vypili príliš veľa alkoholu. Po ňom však pravdepodobne dostanete chuť … na ďalší alkohol.
Postup receptu
1
Hotovo
|
Recept: Temesvári rostéos:Plátky chleba (pokiaľ možno nie úplne čerstvého) opečte na panvici na rozpálenom oleji (skvelé je aj použiť bravčovú masť) pomaly do zlatista. Keď je chlieb hotový vyberte ho z panvice, avšak neoplachujte od tuku. Ten si totiž s alkoholom veľmi dobre rozumie. Potrite ľahko cesnakom, ľahko osoľte a poukladajte tenkými kolieskami cibule. Posypte husto rozdrobeným balkánskym syrom a následne čerstvo mletým čiernym korením. Nakoniec pridajte feferóny a hotovo! Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme. |