• Home
  • Rôzne
  • Iba 3% žien v domácnosti vedelo o tomto triku! Naučte sa ho aj vy a v kuchyni budete neprekonateľná
0 0
Iba 3% žien v domácnosti vedelo o tomto triku! Naučte sa ho aj vy a v kuchyni budete neprekonateľná

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Iba 3% žien v domácnosti vedelo o tomto triku! Naučte sa ho aj vy a v kuchyni budete neprekonateľná

Kuchyňa:
  • Stredné

Popis

Zdieľať

Nedávno som dostala zaujímavú radu od kamaráta. Ak si chcete uvariť kuracie prsia a skombinovať ich s čerstvým šalátom, skúste do vody pridať na štvrtiny narezanú červenú cibuľu spolu so šupkou. Mäso získa pekný odtieň ružovkastej farby!

Olúpané cibule do polievky to je stelesnením super ingrediencie! Dá vývaru krásnu farbu a úžasnú chuť. To, čo sa teraz dozviete o cibuľi vás možno prekvapí, ale určite sa vám to bude hodiť.

Vlastnosti cibule

Cibuľa dokonale odstraňuje spálené usadeniny z hrncov, panvíc či grilov. Ak sa chcete zbaviť špiny z hrncov, pomažte ich cibuľou. Potom hrniec opláchnite vodou a umyte čistiacim prostriedkom na riad. Cibuľová šťava neutralizuje zápach pripáleniny a vyčistí povrch! Aby rozrezaná polovica cibule nevyschla, položte ju na tanierik so soľou.

S cibuľovú šťavou môžete odstrániť škvrny od potu z oblečenia. Naneste šťavu na škvrnu, nechajte na krátku dobu pôsobiť a vyperte ako obvykle. Budete milo prekvapení, ako sa žlté škvrny stratia.

Cibuľa je silný nástroj proti komárom, mravcom a inému hmyzu. Nalejte si do misky vodu a vložte do nej cibuľu nakrájanú na krúžky. Hmyz sa bude tejto oblasti vyhýbať.

Vyčistite si povrch topánok! S cibuľou si môžete vyčistiť podrážku, tkaninu a koženú obuv. Odstráni aj zaryté škvrny od trávy!

Vzhľadom k svojim antibakteriálnym vlastnostiam, cibuľa pomôže aj pri bodnutí hmyzom, kedy zmierni podráždenie či akýkoľvek zápal na povrchu kože.

Odvar z cibuľových šupiek zmierňuje bolesti v krku a znižuje opuch. S medom to bude ešte lepšie!

Z cibuľovej kaše si pripravte masku pre mastnú pleť-bude pôsobiť na mazové žľazy a vysuší pokožku. Veľmi dobrý je aj vývar z cibuľových šupiek pre pokožku hlavy, pretože odstráni lupiny, dodá vlasom objem a posilní ich rast. Odporúča sa opláchnuť si vlasy odvarom po použití bežného šampónu.

Liečivé vlastnosti cibule sú známe všetkým, ale mnoho ľudí ju neje kvôli jej špecifickému zápachu. Zistili sme, že nepôvabnej aróme po cibuli či cesnaku sa ľahko zbavíte, ak zjete pár vlašských orechov, mandlí alebo píniových orieškov. Efekt bude lepší ako po akomkoľvek osviežovači ústnej dutiny!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

(Visited 331 times, 1 visits today)

Postup receptu

1
Hotovo

Lydia

Predošlý
Vyrobte si najsilnejšie prírodné antibiotikum: Odstráni každú infekciu v tele
Ďalší
Recept na domáci Monte dezert: Raz skúsite a na ten kupovaný si už ani nespomeniete!
Predošlý
Vyrobte si najsilnejšie prírodné antibiotikum: Odstráni každú infekciu v tele
Ďalší
Recept na domáci Monte dezert: Raz skúsite a na ten kupovaný si už ani nespomeniete!