0 0
Konečne som našla návod na dokonalú omeletu

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Konečne som našla návod na dokonalú omeletu

Kuchyňa:
  • Ľahké

Popis

Zdieľať

Skvelé lahodné raňajky sú nie len najdôležitejším jedlom dňa, sú aj spôsob ako sa do náročného dňa dobre a s úsmevom naladiť. Miešané vajíčka sú klasika, ktoré sú na raňajky bežným pokrmom. Slávna francúzska kuchyňa nám už ale veľmi dávno predstavila spôsob ako si jedlo na raňajky ozvláštniť a pripraviť si doma pokrm, ktorý chutí ako v reštaurácií. Kto by nemal rád omelety? 

 

Recepty na skvelé omelety nájdeme už takmer všade, na internete, v časopisoch ale aj v televízií. Najlepšie na tomto pokrme je, že nie je náročný na prípravu a pridať si doň môžete akékoľvek suroviny, ktoré máte radi.

Prinášame vám niekoľko tipov ako si doma pripravíte tie najlepšie omelety.

(Visited 1 667 times, 1 visits today)

Postup receptu

1
Hotovo
2
Hotovo

Pre nadýchané omelety miešajte vajíčka vždy s metličkou alebo vidličkou nikdy nie s vareškou ani lyžicou. Vidlička vám zaručí, že budú vajíčka dokonale premiešané a zároveň sa budú aj lepšie piecť. Taktiež si môžete bielky a žĺtky oddeliť a vymiešať ich zvlášť.

3
Hotovo

Najlepšie vajíčka na omeletu sú domáce, dodajú omelete krásnu žltú farbu a nezameniteľnú chuť. Ak si chcete pripraviť diétnu omeletu, oddeľte žĺtky a použite iba vymiešané bielky s mliekom.

Na nadýchanú omeletu stačí použiť iba 1 vajce a 20 ml mlieka. Viac mlieka radšej nedávajte, aby ste nemali omeletu príliš vlhkú.

4
Hotovo

Ak máte radi netradičné tvary a radi v kuchyni experimentujete, použite formu v tvare srdca. Namiesto rastlinného oleja dajte na panvicu maslo.

5
Hotovo

Omeletu najprv pečte pri vysokej teplote, keď vám začne hnednúť teplotu znížte. Omeleta potom bude krásne prepečená a vajíčkam dodá skvelú chuť.

6
Hotovo

Ak stále hľadáte recept na nadýchanú omeletu vyskúšajte toto: 4 vajcia, 1,5 lyžičky krupice a trochu mlieka. Tento famózny recept na nadýchanú omeletu si okamžite zamilujte.

7
Hotovo

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí priam zbožňujú smotanu, určite vyskúšajte do omelety pridať aj 2 polievkové lyžice kyslej smotany. Omeleta bude mať dokonalú smotanovú chuť.

8
Hotovo

Do cesta na omeletu skúste pridať kúsok masla, alebo lyžičku rastlinného oleja. Tento trik vám zabezpečí, že sa omeleta nebude lepiť na panvicu.

9
Hotovo

Nebojte sa experimentovať. Skúste si vytvoriť jedinečný recept na omeletu. Či už pridáte kúsok slaninky alebo obľúbenú zeleninu, vytvoríte netradičnú chuť a zároveň tak ozvláštnite každé raňajky nie len pre seba ale pre celú vašu rodinu.

10
Hotovo

Omeleta je jeden z najobľúbenejších raňajkových pokrmov po celej Európe. Vo Francúzsku má takmer každá rodina svoj jedinečný recept, tak prečo si od nich nezobrať príklad. Máte aj vy svoj zaručený recept na omeletu? Dajte nám o ňom vedieť. Prajeme vám príjemnú prípavu raňajok a dobrú chuť.

Lydia

Predošlý
Nostalgický koláčik! Vždy keď ho urobím, si spomeniem na starú mamu, ktorá ma ho naučila
Ďalší
Fantastické Krémové brownies
Predošlý
Nostalgický koláčik! Vždy keď ho urobím, si spomeniem na starú mamu, ktorá ma ho naučila
Ďalší
Fantastické Krémové brownies